راهنمای جامع ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

اهمیت استفاده از رنگ ها در طراحی گرافیک

در حالی رنگ ها نقشی اساسی در زندگی ما دارند و روانشناسی ما را به گونه ای تحت تاثیر قرار می دهند، استفاده از رنگ ها در بخش تجاری و حرفه ای نیز امری ضروری است. فقط این استفاده باید صحیح و اصولی انجام شود.

اشتباه نیست اگر بگوییم تقریبا هر چیزی که در اطراف ما و برای راحتی زندگی ما وجود دارد، محصول طراحی گرافیک است. از نشان رستورانی که در آن غذا می خورید تا تصاویر بصری تبلیغاتی که تماشا می کنید. از بسته بندی نوشیدنی که می نوشید گرفته تا افکت های بازی که انجام می دهید. طراحی گرافیک در همه این جلوه های بصری سهم دارد. از نظر استفاده از رنگ ها در طراحی گرافیک، اولین قاعده ای که بر عهده طراح گرافیک است، تخیل خلاق، توانایی استفاده از موادی که این تخیل را پشتیبانی می کند و استفاده از رنگ ها در حضور این اطلاعات، صرف نظر از محصول، می باشد.

ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

به عنوان مثال یک طراح گرافیک خوب می داند که برای طراحی لوگو یا تبلیغات سایت یک شرکت مواد غذایی، بهتر است رنگ های چشمگیر زرد و قرمز را ترکیب کند. این امر را می‌توان با رنگ‌های سفید و آبی برای ایجاد پس‌زمینه تبلیغاتی برای تعطیلات، بنفش برای طرحی که نماد خودنمایی است و رنگ سفید جهت ارتقای زیبایی‌شناسی و خلوص تکمیل کرد.

یک گرافیست خوب باید تسلط زیادی به استفاده از رنگ ها در طراحی گرافیکی داشته باشد. نباید فراموش کرد که رنگ ها تاثیرات زیادی در روانشناسی انسان دارند. بنابراین نه تنها یک تخیل فوق العاده یا استفاده از برنامه های مرتبط در سطح بالا، بلکه باید قالب بندی و برنامه های رنگی نیز به شکلی مناسب، قابل توجه و جالب انجام شود. در غیر این صورت، حتی با پروژه های بسیار خلاقانه، ممکن است علاقه مورد انتظار به دلیل رنگ های نادرست برآورده نشود.

ترندهای رنگی طراحی گرافیک سال 2023 چیست؟

به نظر می رسد ترندهای رنگی طراحی گرافیک 2023 نشان دهنده تمایل ما برای بازگشت به دوران باشکوه کلاسیک است. به راستی، چگونه می توان هنگام مواجهه با رنگ های سرخابی یا نارنجی انرژی خود را دو برابر حس نکرد؟ البته بدون فراموش کردن رنگ صورتی و اسطوخودوس که بلافاصله ما را در حالت سرخوشی فرو می برد!

امسال نیز تداعی‌ بین این رنگ‌های جدید بسیار زیاد است و به تمام سلیقه ها کمک می‌کند. بنابراین دنیای طراحی گرافیک به اکتشافات جدید تشویق می شود و امکان ظهور سبک های شخصی تر فراهم می گردد که بدون شک ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای فرداها خواهند بود.

سال 2023 بدون شک نوید یک دنیای رنگی با انرژی مثبت، شاداب و سرزنده را می دهد!

Viva Magenta، رنگ پنتون سال 2023

در میان تمام رنگ‌های انتخاب شده توسط پنتون برای سال 2023، PANTONE 18-1750 Viva Magenta رنگی است که نباید استفاده از آن را از دست داد.

این سایه سرخابی قدرتمند که روی تمشک نیز قرار دارد، رنگی نشاط آور است که خلاقیت و تخیل را تشویق می کند تا شادی و امید را در سال جدید به ارمغان بیاورد.

گرم و درخشان، Viva Magenta وقتی با خاکستری یا بژ ترکیب می شود، عشق و دوستی را به ارمغان می آورد. با رنگ صورتی پودری یا آبی آسمانی، جذابیت منحصر به فردی را به هر دکوراسیون داخلی و طراحی وب می بخشد!

اگر می‌خواهید جهانی بسازید که در آن مشتریان بالقوه‌تان احساس راحتی کنند و احساس کنند که به حرف‌هایشان گوش داده می‌شوند، Viva Magenta را با سایه‌های پاستیلی ترکیب کنید.

ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

رنگ سبز در بین ترندهای رنگی طراحی گرافیک در سال 2023 ضروری است!

سبز رنگی است که به راحتی در هر پالت رنگی جای می گیرد. رنگ سبز که در همه جای طبیعت حضور دارد، امروزه یک نقطه قوت برای موفقیت در تبلیغات است. در واقع، مطالعات اخیر بازاریابی وب نشان می‌دهد که تبلیغاتی که از سایه‌های سبز استفاده می‌کنند، نرخ کلیک و تبدیل بالاتری نسبت به سایرین دارند.

سبز زمردی، یشمی، لیمویی، نعناع آبی، پسته ای، بادامی، جنگلی، سیبی، یا حتی سبز اردکی، سرخس و سبز بطری... همه سایه های سبز در همه زمینه های فعالیت قابل توجه و موثر است.

سایه‌های سبز که به خاطر خواص آرامش‌بخش آن‌ها مورد توجه قرار می گیرند، بسیار زیاد هستند و این مزیت بزرگ را دارند که انواع ترکیب‌های گرافیکی را جذاب تر می‌کنند و در عین حال ظاهر طبیعی‌تری به کل کار می‌دهند.

با این حال، در سال 2023، ترندهای رنگی طراحی گرافیک بیشتر بر روی سبز صنوبری و سبز بادامی متمرکز است. این دو سایه به همان اندازه که آرام بخش هستند، در عین حال شاد و سرزنده نیز هستند.

به عبارتی رنگ سبز مترادف با تعادل و بازگشت به طبیعت است. این رنگ در ترکیب با سایه های سفید، برای یک فضای 100٪ طبیعی استفاده می شود. همچنین با رنگ مشکی ترکیب جذابی ایجاد می کند. همراهی سبز با صورتی پودری نیز به ایجاد یک جلوه بصری آرام و ملایم کمک می کند. در ترکیب با زرد خردلی، کمی حال و هوای قدیمی به طراحی می بخشد و با آبی یخچالی، ترکیب گرافیکی بی نظیری را ارائه می دهد.

نارنجی یا تراکوتا

بین تمامی رنگ ها، رنگ‌های نارنجی (#985717) و رنگ آجری مایل به قرمز (#C89C7D) گرم هستند. آنها به طور طبیعی احساس راحتی و آرامش را در انسان تقویت می کنند.

اگر این سایه‌های بین نارنجی و قرمز خیلی خوب و اصولی با اکثر سایه‌های پاستیلی دیگر ترکیب شوند، افکت تولید شده پس از آن بسیار آرام بخش بوده و به کلِ طرح، رنگ و بویی نوستالژیک می بخشد.

برای ایجاد تضاد، نارنجی را با آبی یخی ترکیب کنید و از جذابیت بی نظیر آن لذت ببرید. در مورد تراکوتا، اگر آن را با سبز بادامی مخلوط کنید، یک پالت رنگ طبیعی، گرم و آرامش بخش به دست خواهید آورد.

ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

اسطوخودوس دیجیتالی

برخی از سایه های بنفش برای جلب توجه با تهاجمی بودنشان استفاده می شوند. این مورد در مورد رنگ پنتون "Steined Digital Lavender" (#E6E6FA) که القا کننده آرامش، شادی و رفاه است صادق نیست. این سایه اسطوخودوس که به طرز مقاومت ناپذیری جذاب است، می تواند چشم ها را بدون درخشندگی اغراق آمیز به خود جلب کند.

رنگی که آرام بخشی خاصی به یک ترکیب می دهد. اگر به دنبال تابلویی هستید که تجمل و ظرافت را با هم به همراه داشته باشد، این رنگ یکی از مناسب ترین گزینه ها برای شماست!

برای ایجاد کنتراست هماهنگ و ملایم، اسطوخودوس دیجیتال را با صورتی مایل به سفید یا پاستلی ترکیب کنید. برای به ارمغان آوردن جذابیت بیشتر، می توانید آن را با سایه های زمردی یا آبی آسمانی نیز ترکیب کنید.

باربیکور یا ترند صورتی روشن

به نظر می رسد سبک "باربیکور" در سال 2023 همه رکوردهای محبوبیت را خواهد شکست، حتی بسیار جلوتر از سایر سایه های صورتی که تاکنون استفاده شده است. ترندی که از فرهنگ پاپ سرچشمه می‌گیرد، پس از اعلام فیلم باربی با بازی مارگو رابی و رایان گاسلینگ در نقش سرفصل‌ها، صورتی نئون (#E0218A) را می‌توان در کت‌واک‌ها و همچنین در فروشگاه‌های دکوراسیون پیدا کرد!

رنگی که فورا حال شما را خوب می کند و قطعا بی توجه نمی ماند. اگر می‌خواهید جلوه بصری سایت خود را تقویت کنید یا مشتریانی که مد نظر دارید را جذب کنید، این سایه عالی است. این رنگ کاملا با سایه های دیگر صورتی، و همچنین با سایه های هلویی و به خصوص مرجانی ترکیب می شود. صورتی روشن در ترکیب با این رنگ‌های روشن و مکمل، ابعادی کاملاً دخترانه و در عین حال بسیار جسورانه به خود می‌گیرد!

رنگ های ترند برای بهار/تابستان 2023!

ترندهای رنگی طراحی گرافیک فصل تابستان از قبل شناخته شده است. موسسه رنگ پنتون پالت رنگی خود را برای بهار/تابستان 2023 رونمایی کرده است. اینپالت رنگی در ابتدا برای بخش مد منتشر شد، اما در واقع در تمام بخش های فعالیت استفاده می شود و منبع الهام برای طراحان گرافیک و متخصصان طراحی است.

ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

بنابراین Pantoneview Color Planner بهار/تابستان 2023 چند رنگ پرچم‌دار جدید را معرفی کرده که با چشم‌اندازی مدرن‌ همراه است. برخی از این رنگ ها عبارتند از:

PANTONE 17-1563: گوجه گیلاسی

PANTONE 16-1544: خرمالویی

PANTONE 14-1140: انبه یخی

PANTONE 12-0643: زرد درخشان

PANTONE 16-0229: سبز سیبی

PANTONE 16-6230: سبز فلورسنت

PANTONE 14-4122: آبی آسمانی

PANTONE 17-3020: بنفش گلی

PANTONE 16-2122: Pink Cosmos

تأثیرات روانی رنگ ها

هر رنگی تأثیرات باورنکردنی بر روانشناسی انسان دارد. رنگ ها می توانند احساسات منفی مانند استرس، عصبانیت، ناامیدی و بی حوصلگی را تحریک کنند و همچنین محیطی را برای خلق و خوی مانند آرامش، شادی و راحتی ایجاد کنند. آزمایش های متعددی بر روی رنگ ها و احساسات انسانی برای یادگیری و اثبات همه اینها انجام شده است. این یک دیدگاه پذیرفته شده توسط اکثر مردم در سراسر جهان شده است، زیرا از هر آزمایش نتایج تأیید کننده این نظریه به دست آمده است.

قرمز؛ در بین مردم به عنوان رنگ افراد دارای اعتماد به نفس شناخته می شود. به دلیل سرزنده بودن جلب توجه می کند. تقریباً همه وب سایت ها و شرکت های بزرگ طرح هایی ساخته اند که رنگ قرمز را در لوگوی خود دارند زیرا جلب توجه می کند. از نظر فیزیکی، از آنجایی که به رنگ خون است، وقتی مغز رنگ قرمز را درک می کند، جریان خون در بدن ما تسریع می شود.

آبی؛ رنگی است که بیانگر راحتی و آرامش است. رنگی است که مرزها را پشت سر می گذارد، زیرا ابعاد نامحدودی مانند آسمان، دریا و اقیانوس را نشان می دهد. انسان را آرام تر می کند. به همین دلیل است که ما ترجیح می دهیم که همیشه در تبلیغات تعطیلات رنگ آبی را ببینیم. چون دیدن دریا و در نتیجه آبی زیاد حال ما را خوب می کند.

رنگ صورتی؛ رنگی است که معمولاً توسط دختران کوچک استفاده می شود. از این حیث ناز را تداعی می کند. همچنین می توان آن را نماد عشق دانست. رنگ شادی هم هست.

ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

سبز؛ بهار را تداعی می کند. این رنگ هم یک رنگ آرامش بخش مانند آبی است. به این دلیل که دشت ها و دره های سرسبز همیشه به ما آرامش می دهد. همچنین نشان دهنده احساس اعتماد است. به همین دلیل است که رنگ شماره یک بانک ها در لوگوی خود سبز است. می توان آن را رنگ انرژی نیز نامید.

رنگ زرد؛ می تواند غم و اندوه را به گونه ای برای مردم بیاورد که پاییز را تداعی کند. اما به طور کلی یک رنگ قابل توجه است. به همین دلیل است که همه تاکسی های جهان زرد هستند. علاوه بر این، اکثر برندهای فست فود رنگ زرد را به دلیل ویژگی قابل توجه آن در لوگوی خود قرار داده اند.

رنگ بنفش؛ این واقعیت که کاخ‌ها در دوران باستان، سنگ‌های قیمتی و پارچه‌های مورد استفاده عموماً به این رنگ بوده‌اند، نشانه‌ی واضحی است که بنفش نشان‌دهنده تجمل و شکوه است.

رنگ قهوه ای؛ رنگ خاک است و احساسات خنثی  و بی تفاوتی را در انسان ایجاد می کند.

نارنجی؛ باز هم مثل قرمز رنگی است که افراد با اعتماد به نفس ترجیح می دهند. این نماد ساختار پر انرژی است. همچنین اثر اشتها آوری دارد.

سفید؛ همه قبول دارند که این رنگ پاکی، خلوص و خوبی را به ذهن می آورد. همچنین نماد صلح و دوستی است. به همین دلیل است که کبوتر سفید و پرچم سفید نماد صلح محسوب می شوند. به همین دلیل اغلب توسط سیاستمداران استفاده می شود. آن را رنگ نور نیز می دانند. همچنین شادی را برمی انگیزد.

مشکی؛ اغلب از آن به عنوان یک رنگ افسرده یاد می شود. نماد خاطرات بد، ترس ها و ناراحتی است. به همین دلیل افرادی که همیشه مشکی را در لباس خود ترجیح می دهند به عنوان افراد افسرده و ناراضی شناخته می شوند.

علاوه بر این ها، رنگ سیاه به عنوان نشانگر قدرت نیز شناخته می شود. به عنوان نماد جدیت دیده می شود. بنابراین، هنگام رفتن به مصاحبه شغلی، در ترکیب رنگ لباسهایتان سیاه را بگنجانید.

در نتیجه هزاران آزمایش، تأثیرات شناخته شده رنگ ها بر روانشناسی انسان تعریف و توضیح داده شده است. حتی مشخص شده است که رنگ ها اثرات درمانی نیز بر روی بدن انسان دارند.

به دلیل این تأثیرات رنگ ها، شرکت های بزرگ رنگی را در لوگوی خود به کار می برند که حاوی هر احساسی باشد که این ها می خواهند بینندگان و مشتریان­شان احساس کنند.

ترندهای رنگی طراحی گرافیک برای سال 2023

توصیه ما برای انتخاب رنگ های مناسب در سال 2023

به نظر می رسد ترندهای رنگی طراحی گرافیک که برای امسال در سال 2023 در حال ظهور هستند، تاکید زیادی بر راحتی، رفاه و خوشبختی و آرامش دارند. این رنگ‌ها که آشنا و در عین حال منحصربه‌فرد هستند، منعکس‌کننده میل مشترک برای رهایی و آزادی هستند که با سایه‌های پویا و متمایز، سرشار از شادی و خودانگیختگی بیان می‌شوند.

برای انتخاب رنگ های مناسب در سال 2023 ، به شما توصیه می کنیم با یک شرکت گرافیکی یا یک گرافیست مستقل تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند!

مجموعه تمیتو همان چیزی است که باید به سراغ آن بروید. شما می توانید در دنـیای زیبای تمیتو، به دنبال انواع فایل های گرافیکی باشید و برای زیباتر کردن طراحی های خود، این فایل ها را به راحتی دانلود کنید.

جهت دانلود فایل های گرافیکی رایگان و یا ثبت سفارش طراحی UI حتما سری به تمیتو بزنید.

5/5 - (1 امتیاز) ممنون از امتیاز شما

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *